Aktualności

II Zmotoryzowana Pielgrzymka „Śladami JPII”

Trwają przygotowania do drugiej Zmotoryzowanej Pielgrzymki „Śladami Jana Pawła II”. Tym razem spotkamy się na Górze Liwocz (562 m.n.p.m.). 25 czerwca o godzinie 13 u podnóża tamtejszego Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji śp. wiceprezesa JKMiRD Krzysztofa Godka oraz za uczestników wydarzenia, a po niej na miejscu odbędzie się spotkanie integracyjne.

Na drugą Zmotoryzowaną Pielgrzymkę „Śladami Jana Pawła II” zapraszają: kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju na Górze Liwocz ks. Gerard Stanula oraz Józef Biernacki i Roland Szafarz z Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. Wydarzenie to wpisuje się w obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski, a jego adresatami są w szczególności miłośnicy samochodów terenowych i motocykli, a także mieszkańcy całego regionu. Celem spotkania jest integracja lokalnej społeczności, a także promocja walorów turystycznych, przyrodniczych i krajobrazowych powiatu jasielskiego.

W pierwszej pielgrzymce, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku na szczyt Magury Wątkowskiej w Beskidzie Niskim, uczestniczyło blisko sto osób.

Zapraszamy 25 czerwca br. o godzinie 13 u podnóża sanktuarium zostanie odprawiona okolicznościowa msza święta. Tuż po niej przewidziano na miejscu spotkanie integracyjne dla uczestników pielgrzymki i ich rodzin, a także możliwość zwiedzania wieży widokowej z przepiękną panoramą na Jasło i okoliczne miejscowości. Uczestnictwo w wydarzeniu jest odpłatne 20 złotych od osoby (płatne na miejscu). W pakiecie każda osoba otrzyma: pamiątkowy drewniany medal, ciepły posiłek i napoje (kawa, herbata), a także okolicznościową pocztówkę z Góry Liwocz. Obowiązują wcześniejsze zapisy podając imię i nazwisko, marka pojazdu i ilość osób przesyłając dane drogą elektroniczną na adres: jozef@jkmird.pl.

Dojazd na górę Liwocz od strony drogi powiatowej relacji Jasło-Błażkowa.. Wydarzenie to odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych, dlatego też w razie przewidywanych opadów deszczu apelujemy o zabranie ze sobą na szlak turystyczny odpowiedniego ekwipunku (wygodne buty, kurtkę przeciwdeszczową, itp.).

Szczegółowe informacje udziela Józef Biernacki: (+48) 602 581 659.

Patronat honorowy nad pielgrzymką objęli:

wójt gminy Brzyska Rafał Papciak,

prezes Zarządu JKMiRD Stanisław Radzik.

Patroni medialni:  terazJaslo.pl (www.terazjaslo.pl), WirtualneJaslo.pl (www.wjaslo.pl), Internetowa Telewizja Południe (www.itvpoludnie.pl), TVJ Telewizja Jasło (www.tvjaslo.pl), Tygodnik „Nowe Podkarpacie” (www.podkarpacie.media.pl), Tygodnik „Fakty Jasielskie” (www.faktyjasielskie.pl), Radio TRENDY (www.trendyradio.pl), Jasło112 (www.jaslo112.wordpress.com), Miesięcznik „Obiektyw Jasielski

II Zmotoryzowana Pielgrzymka (2)

 

(JB)