Realizacja planu pracy 2012 (II półrocze)

Lipiec.

Po raz kolejny  Jasło gościło najlepszych kolarzy z kraju i zagranicy, którzy brali udział w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Solidarności i Olimpijczyków  W dniu 8 lipca (w niedzielę) w Jaśle, które jest współorganizatorem tego wyścigu, rozpoczął się szósty, ostatni etap trasy wyścigu Jasło – Jarosław. Natomiast w sobotę 7 lipca trasa wyścigu przebiegała  przez miejscowości: Wola Cieklińska – Cieklin – Dębowiec – Majscowa – Żółków – Jasło – Wolica – Czeluśnica – Roztoki – Sądkowa – Dobrucowa – Tarnowiec – Potakówka – Wrocanka – Umieszcz – Glinik Polski – Łajsce – Łubno Szlacheckie – Łubno Opace. Na czas przejazdu peletonu przez teren Jasła, około godz. 15.15 do czasu przejazdu autobusu z napisem „KONIEC WYŚCIGU”, zamknięte dla ruchu zostały następujące ulice: św. Jana z Dukli, Graniczna, Sobniowska, Floriańska od ul. Sobniowskiej do ul. Żniwnej. Zabezpieczenie wyścigu przez działaczy JKMiRD w dniu 7 lipca: Mirosław Bolek, Stanisław Zoła, Krzysztof Wygonik, Adam Czyżowicz, Łukasz Brągiel, Stanisław Witusik, Jerzy Adam, Marian Baran. Natomiast w niedzielę 8 lipca w Jaśle nastąpił start do VI etapu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Zawodnicy o godz. 9.45. ruszyli ul. Rynek w kierunku ul. Kościuszki, następnie przejechali ul. Kołłątaja, 3-go Maja, Dworcową, ponownie Kościuszki i dalej ul. Rejtana, Floriańską, Gołębią, Wałową, Modrzejewskiego, Kazimierza Wielkiego i wrócili na ul. Rynek. Po trzecim okrążeniu peleton wyjechał do ul. 17-go Stycznia i Krakowską opuścił teren miasta. Zabezpieczenie wyścigu przez działaczy JKMiRD w dniu 8 lipca: Stanisław Bolek, Adam Czyżowicz, Łukasz Brągiel, Stanisław Witusik, Jerzy Bal, Józef Biernacki.

W dniu 08.07.2012 r. Automobilklub Biecki  organizował: KJS Magurski Super Oes „Magura Małastowska 2012” – II Runda Mistrzostw Okręgu Gorlickiego w Super Oes-ie pod Patronatem Starosty Gorlickiego Pana Mirosława Wędrychowicza. Do przejechania była jedna próba sprawnościowa powtarzana trzykrotnie (pierwszy podjazd zapoznawczy oraz dwa wyścigowe – wliczane do punktacji). JKMiRD reprezentowały dwie załogi: Waldemar Chocholek  – Jerzy Adam, Subaru Impreza WRX – klasa 4 (powyżej 2000cm3) – zajęli 2 miejsce w klasie i 2 w generalce, Jacek Wonkowicz – Wiesław Orliński, Fiat CC – klasa 2 (do 1600cm3) – 6 miejsce w klasie.

Automobilklub Stomil Dębica przeprowadził III Eliminację Samochodowych Zawodów Klubowych o Puchar Wojta Gminy Wielopole Skrzyńskie: Wyścig Baj 2012. W zawodach brało udział 51 zawodników. Trasa trudna, bardzo szybka (6 zawodników nie ukończyło wyścigu). JKMiRD reprezentowały  załogi w składzie: Waldemar Chochołek – Marcin Trzeciak – Subaru Impreza WRX (klasa V – powyżej 2000cm3) – zajęli II – miejsce w klasie. W klasie startowało 6-ciu zawodników.Klasę drugą do 1300cm3 – liczącą 15-stu zawodników reprezentowali: Jacek Wronkowicz – Wiesław Orliński – Peugeot 106 – zajęli V – miejsce, Marek Skicki – VW Polo – VIII – miejsce, Jerzy Adam – Fiat CC – X – miejsce.

Sierpień.

Za nami dwudniowy Zlot Samochodów Terenowych 4×4 w Osieku Jasielskim i Załężu. Imprezę w pierwszy weekend sierpnia zorganizował Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, przy współpracy z Urzędem Gminy w Osieku Jasielskim, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Osieku Jasielskim oraz Stanisławem Witusikiem z Załęża. Wystartowało dwadzieścia jeden ekip (dziesięć w klasie sportowej i jedenaście w klasie turystycznej). Rozegrano pięć prób: cztery na trasie turystyczno-sportowej i jedną na trasie turystyczno-przeprawowej.

Sędziowie i działacze – 32 osoby z Jasielskiego Klubu Motorowego  i Ratownictwa Drogowego w dniu 10 sierpnia 2012 r. zabezpieczają „21 Rajd Rzeszowski” w m. BLIZIANKA odcinek OS 3 i 6 wynoszący 11,5km. Jerzy Adam, Magdalena Adam, Józef Biernacki, Stanisław Witusik, Marian Baran, Marcin Betlej, Mateusz Domaradzki, Damian Palar, Stanisław Bolek, Krzysztof Czekaj, Przemysław Janas, Daniel Baron, Przemysław Zgrzebieniowski, Włodzimierz Bolek, Łukasz Brągiel, Krzysztof Wygonik, Marek Witusik, Jakub Zieliński, Adam Czyżowicz, Mirosław Bolek, Mateusz Osika, Katarzyna Zajdel, Joanna Myśliwiec, Ryszard Rodak, Stanisław Zoła, Kazimierz Gryboś, Adrian Brągiel, Patryk Witusik, Gabriel Bors, Paweł Zierałka, Adam Zoła, Mateusz Banaś.

W dniach 11/12 sierpnia w Kołaczycach odbyło się „II  Galicyjskie Lato z Konikiem”. W ramach bardzo dobrej współpracy z organizatorami – Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego przez dwa dni zabezpieczał nieodpłatnie od strony przedmedycznej tą regionalną imprezę. W zabezpieczeniu udział wzięli: Mateusz Domaradzki – ratownik medyczny, Józef Biernacki – instruktor ratownictwa drogowego.

Na zaproszenie Wojskowego Komendanta Uzupełnień oraz Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Jaśle prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego wziął udział w zawodach strzeleckich z okazji Święta Wojska Polskiego, które odbyły się we wtorkowe popołudnie na obiekcie Zakładu Produkcji Specjalnej GAMRAT przy ulicy Mickiewicza.

W dniu 19 sierpnia 2012 r. odbył się KJS Gorlicki Super OeS – Mistrzostwa Powiatu Gorlickiego pod patronatem Starosty Gorlickiego Pana Mirosława Wędrychowicza – III runda. W KJS uczestniczyło 37 załóg. JKMiRD reprezentowali: Waldemar Chochołek – kierowca i  Jerzy Adam – pilot na samochodzie Subaru Impreza WRX (klasa 4-powyżej 2000cm3) – zajmując I – miejsce w klasie (w klasie startowało 7 załóg) oraz I – miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w dniu 25 sierpnia 2012 r. organizowała PIKNIK RODZINNY „Bezpieczny powrót do szkoły”.

Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Osiedle „Na Kotlinę” w dniu 30 sierpnia 2012 r. zorganizowała PIKNIK RODZINNY „Bezpieczny powrót do szkoły”.

Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, na zlecenie Grupy LOTOS S.A. z siedzibą w Gdańsku, przystąpił w roku szkolnym 2012/2013 do realizacji kolejnej edycji programu profilaktyczno-edukacyjnego „LOTOS Bezpieczna droga do szkoły”.

Wrzesień.

Zarząd i działacze JKMiRD przez dwa dni 1/2 września 2012 r. pracowali na terenie Gminy Korczyna przy obsłudze „XVI Zlotu Samochodów Terenowych 4×4 Czarnorzeki – Korczyna”. W imprezie wystartowało pięćdziesiąt załóg z terenu południowo-wschodniej Polski, w tym pięć reprezentujących naszą Organizację.

W dniu 9 września 2012 r. dwie załogi JKMiRD uczestniczyły w: KJS w Mielcu „XII Rajd Mielecki -RARGUM” – IV Runda Mistrzostw Strefy Wschodniej, VI Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego, II Runda Mistrzostw Mielca. Do przejazdu było 9 prób sprawnościowych w KJS wzięło udział 51 załóg. Załogi JKMiRD w składzie: Waldemar Chochołek (kierowca), Marcin Trzeciak (pilot) – Subaru Impreza WRX – zajmując I – miejsce w klasie oraz  I – miejsce w klasyfikacji generalnej, Jerzy Adam (kierowca), Magdalena Adam (pilot) – Cinquecento – zajmując VI miejsce w klasie.

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych ”Daj drugie życie” dla Szkół Ponadgimnazjalnych 2012 organizowane w dniu 21 września 2012 r. w godz. od 9.00 – 12,00, przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie w siedzibie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Prelekcje połączoną z multimedialnym przekazem wygłosił Józef Biernacki – prezes JKMiRD.

Automobilklub Małopolski w Krośnie w dniach 21-23 września 2012 r. organizuje Bieszczadzki Wyścig Górski. Zawody sportowe odbędą się na malowniczej trasie w Górach Słonnych za Sanokiem na drodze krajowej nr 28. Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego w ramach dobrej współpracy oddelegował licencjonowanych sędziów sportów motorowych do obsługi  Wyścigu w osobach: Magdalena Adam, Kinga Wilczak, Marian Baran i Marcin Betlej oraz organizuje punkt przedmedyczny.

W dniu 23.09.2012 r. cztery załogi JKMiRD wzięło udział w ostatniej IV Rundzie Samochodowych Zawodów Klubowych organizowanych przez Automobilklub Stomil Dębica – o puchar Wójta Gminy Jodłowa. W zawodach wzięło udział 61 zawodników, w tym cztery z JKMiRD.

W Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbyło się wyjazdowe posiedzenie Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, której jednym z przedstawicieli jest prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki. Podczas spotkania odbyła się konferencja inaugurująca program edukacyjny „LOTOS Bezpieczna droga do szkoły”, adresowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu, na którym swoje spółki-córki posiada Grupa LOTOS S.A. z siedzibą w Gdańsku (województwo pomorskie, Czechowice-Dziedzice, powiat jasielski). W roku szkolnym 2012/2013 to już szósta edycja programu realizowanego przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego na zlecenie głównego inicjatora.

Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego będzie organizatorem Finału Krajowego XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, który odbędzie się w czerwcu 2013 roku na terenie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Otrzymaliśmy pocztą elektroniczną potwierdzenie od przewodniczącego Głównej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Polskiego Związku Motorowego Roberta Werle: „Uprzejmie informujemy, że na Posiedzeniu GK BRD została zaakceptowana oferta na przeprowadzenie w 2013 r Finału Ogólnopolskiego Turnieju BRD zgłoszona przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego Dalsze szczegóły będą uzgodnione w trybie roboczym. Gratuluję.”

Prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki wziął udział w obchodach jubileuszu 20-lecia Straży Miejskiej w Jaśle. Spotkanie odbyło się w piątek (28.09) w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury.

Październik.

W sobotę (06.10) prezes Józef Biernacki wziął udział w uroczystym przekazaniu fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieklówce. Druhowie z jednostki włączonej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego otrzymali pojazd Renault Master z przeznaczeniem do ratownictwa technicznego i ekologicznego.

W dniu 7 pażdziernika.2012 r. załoga JKMiRD brała udział  w: KJS „2 Rajd Kańczudzki”  V Runda Mistrzostw Strefy Wschodniej, VIII Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w KJS.

W dniu 13.10.2012 r. Automobilklub Rzeszowski organizował: II Rundę Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego 2012 „Pogoń za Lisem 2012” na trasie: Mielec – Szczucin – Kozłów.

W dniu 14.10.2012 r. Automobilklub Biecki organizował Magurski Super OeS „Gładyszów 2012”. Była to IV eliminacja Mistrzostw Powiatu Gorlickiego pod patronatem Starosty Gorlickiego Pana Mirosława Wędrychowicza.

W dniu 28.10.2012r. dwie załogi JKMiRD uczestniczyły w: „24 Rajdzie Podkarpackim 2012”. Była to IX Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w KJS. Do przejazdu było 9 prób sprawnościowych – w tym: 3 przejazdy na trasie toru żużlowego w Krośnie, 3 przejazdy na terenie lotniska Aero Kros oraz 3 przejazdy na odcinku Strefa Szczepańcowa.

Listopad.

W dniu 11.11.2012 r. odbył się XII Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości, na terenie miasta Jasła, gminy Brzyska i gminy Kołaczyce.

Po zakończeniu XII Jasielskiego Samochodowego Rajdu Niepodległości odbył się uroczysty bankiet na podsumowanie piętnastolecia działalności Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. Podczas spotkania dla zasłużonych działaczy oraz instytucji wspierających działania statutowe organizacji wręczono odznaczenia i pamiątkowe statuetki.

Na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół im. prof. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy prezes Józef Biernacki wziął udział w uroczystym ślubowaniu klasy pierwszej o profilu mundurowym. Uroczystość miała miejsce w piątek 9 listopada w przededniu 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na zaproszenie dyrekcji PGE Energia Odnawialna Spółka Akcyjna Oddział ZEW Solina – Myczkowce w dniu 23 listopada br. prezes Józef Biernacki przeprowadził szkolenie dla pracowników Elektrowni połączone z pokazem multimedialnym oraz ćwiczeniami na sprzęcie do ratowania życia.

W dniu 28.11.2012 r. na zaproszenie dyrekcji Szkoły jako edukacja pozaszkolna, rozpoczęto kurs nr 4/2012 na stopień Ratownika Drogowego PZM w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach, w klasie o profilu mundurowym.

W dniach 23 – 25 listopada 2012 r. Wielkopolski Ośrodek Ratowników Drogowych w Poznaniu organizował kurs na stopień Instruktora Ratownictwa Drogowego w którym uczestniczyli działacze JKMiRD w osobach: Justyna Puchyrska i Zbigniew Moskal zdobywając licencję IRD.

Grudzień.

W dniu  8 grudnia 2012 r. załoga JKMiRD w składzie Magdalena Adam i Jerzy Adam wzięła udział w Turystyczno-Nawigacyjnym Rajdzie Samochodowym MIKUŁA-jki 2012 zajmując I – miejsce.Była to III Runda Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego. Do przejechania były trzy odcinki na trasie: Rzeszów – Budziwój –  Sołonka – Rzeszów.

W dniu 9 grudnia 2012 r. 5 załóg JKMiRD uczestniczyło w KJS Rajd Biecki BARBÓRKA 2012 pod Patronatem Starosty Gorlickiego Pana Mirosława Wędrychowicza. Była to IX – ostatnia Eliminacja Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego. Do startu stanęło 40 załóg.

W dniu 16.12.2012 r. Automobilklub Małopolski Krosno zorganizował I rundę KJS PANMAR GRAND PRIX KROSNA pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krosna Pana Piotra Przytockiego i Prezesa Zarządu Okręgowego PZM Pana Zdzisława Grzyba.

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jaśle w dniu 19 grudnia 2012 r. w świetlicy remizy OSP Skołyszyn organizował podsumowanie rocznej działalności oraz tradycyjny opłatek na, który to został zaproszony prezes JKMiRD Józef Biernacki.