Aktualności

Już 9 maja finał powiatowy Turnieju BRD – zapraszamy

| Finał powiatowy Turnieju odbędzie się w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle przy ulicy Szkolnej.

Dopiero co zakończyliśmy jeden konkurs poświęcony promowaniu zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a już przygotowujemy się organizacyjnie do kolejnego. Tym razem zapraszamy do udziału uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu jasielskiego.

Po trzech latach od wybuchu pandemii koronawirusa udało nam się wznowić organizację eliminacji powiatu jasielskiego do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Pierwszy z konkursów już za nami, drugi odbędzie się 9 maja o godzinie 9 na obiektach Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.

Tegoroczna edycja Turnieju będzie dla nas wyjątkowa, a to ze względu na pamięć o jej głównym pomysłodawcy śp. Józefie Biernackim, ale o tym poinformujemy opinię publiczną w odrębnym komunikacie.

W przygotowaniach do zmagań, do których przystąpią najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu, biorą udział działacze Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. Wspierają ich w tym aktywnie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Co ważne, wszystkie zaplanowane działania realizowane są przez członków naszej organizacji społecznie, w czasie wolnym od ich codziennych zajęć i pracy zawodowej.

Jest to dla nas szczególnie duże przedsięwzięcie pod względem organizacyjnym i logistycznym. Biorąc pod uwagę liczbę zespołów, obsługę konkurencji oraz zaproszonych gości, w dniu finału spodziewamy się nawet setki osób.

Czekamy z niecierpliwością na zgłoszenia reprezentacji poszczególnych gmin. Termin upływa w piątek 5 maja.

Pierwszymi finalistami są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 im. Stefana kardynała Wyszyńskiego w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Jaśle. Zostali oni wyłonieni w trakcie eliminacji miejskich, które odbyły się w dniu 30 marca br.

Materiały informacyjne dotyczące przedsięwzięcia oraz wymagane dokumenty są dostępne na stronach internetowych pzm.pl oraz jkmird.pl.

Koordynatorem Turnieju z ramienia Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego jest Marian Baran (adres e-mail: bmarian604@gmail.com, tel. mobilny 603 495 849).

Patroni honorowi Turnieju: Komendant Powiatowy Policji w Jaśle podinsp. Krzysztof Łopuszański, Poseł do Parlamentu Europejskiego dr Bogdan Rzońca, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Maria Kurowska, Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie Dominik Noworól, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie Ryszard Siepietowski, Członek Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie Stanisław Święch, Dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle Aleksandra Zajdel – Kijowska, Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian, Burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce Stanisław Żygłowicz, Wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak, Wójt Gminy Dębowiec Marcin Bolek, Wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś, Wójt Gminy Krempna Kazimierz Miśkowicz, Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz, Wójt Gminy Tarnowiec Agata Augustyn.

Sponsorzy i darczyńcy: Miasto Jasło, Miasto i Gmina Kołaczyce, Gmina Brzyska, Gmina Dębowiec, Gmina Jasło, Gmina Krempna, Gmina Skołyszyn, Gmina Tarnowiec, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, firma Stal-Res sp. z o.o. w Rzeszowie.

Patroni medialni: portal regionalny terazJaslo.pl, portal wirtualneJaslo.pl, TVJ Telewizja Jasło, Obiektyw Film Studio, Internetowa Telewizja Południe, Miesięcznik „Obiektyw Jasielski”, Trendy Radio, Jasło112 – portal ratowniczy miasta Jasła i powiatu jasielskiego.

(DP)