Aktualności

Zakończyły się eliminacje miasta Jasła do OTBwRD w roku szkolnym 2022/2023

Właśnie zakończyły się eliminacje miejskie do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2022/2023. Mogliśmy je wreszcie przeprowadzić po trzyletniej przerwie spowodowanej sytuacją zdrowotną i geopolityczną na świecie. Znamy już drużyny, które będą reprezentować miasto Jasło w finale powiatowym, który odbędzie się w dniu 9 maja br. w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.

| FOT. © Damian Palar

| FOT. © Damian Palar

Etap miejski odbył się dzisiaj (30.03) w Szkole Podstawowej nr 11 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Jaśle. Współorganizatorami tego wydarzenia byli: Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz Urząd Miasta w Jaśle.

Przeprowadzono następujące konkurencje: test wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz dotyczący skrzyżowań, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jazda sprawnościowa rowerem po wyznaczonym torze przeszkód.

Funkcję Sędziego Głównego turnieju sprawował kom. Bartłomiej Świerczek – zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle. Sędziami konkurencji byli: Marian Baran, Weronika Duda, Damian Palar – działacze Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego oraz mł. asp. Bartosz Czech, mł. asp. Bartosz Warchoł, sierż. Marek Muzyka – Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Jest nam niezmiernie miło, że z naszego zaproszenia do udziału w tym wydarzeniu skorzystali: pierwszy zastępca burmistrza miasta Jasła Elwira Musiałowicz – Czech, prezes Zarządu JKMiRD Stanisław Radzik oraz zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle kom. Bartłomiej Świerczek.

W obydwu kategoriach wiekowych zwyciężyli gospodarze – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i to oni będą reprezentować miasto Jasło na finale powiatowym, który odbędzie się 9 maja br. na obiektach Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.

Dziękujemy Pani Dyrektor Izabeli Skórze za możliwość wykorzystania infrastruktury szkolnej do przeprowadzenia eliminacji miejskich, władzom miejskim, wszystkim sponsorom nagród rzeczowych, obsłudze technicznej, zaproszonym gościom, nauczycielom i opiekunom, a przede wszystkim młodzieży za ich zaangażowanie i udział. Dla nas dorosłych wszyscy jesteście zwycięzcami! Prosimy, abyście po powrocie do swoich macierzystych szkół przekazywali zdobytą wiedzę rówieśnikom dzięki czemu będziemy mogli czuć się bezpieczniej na naszych drogach publicznych.

Galeria zdjęć

Protokół – grupa I (.xls)

Protokół – grupa II (.xls)

Relacja portalu terazJaslo.pl

Relacja w „Obiektywie Jasielskim”:

BRD_miejski_2023_OJ

(DP)