Aktualności

Przeszkoliliśmy kolejnych ratowników drogowych PZM

Do grona ratowników drogowych Polskiego Związku Motorowego dołączyła kolejna grupa uczniów „Naftówki” w Krośnie. Zajęcia z młodzieżą prowadzili instruktorzy Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. 

| © https://www.facebook.com/naftowka

| © Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/naftowka

W pierwszym kwartale 2023 roku instruktorzy Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego przeprowadzili w Zespole Szkół Naftowo – Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie kurs na stopień ratownika drogowego Polskiego Związku Motorowego. Jego uczestnikami byli uczniowie klas liceum ogólnokształcącego na kierunkach „bezpieczeństwo wewnętrzne” i „ratowniczo-obronnym” oraz klasy technikum logistycznego. Dodatkowe umiejętności praktyczne i wiedzę teoretyczną nabyło łącznie 80 młodych osób. To już kolejna edycja szkolenia przeprowadzona przy współpracy z Jasielskim Klubem Motorowym i Ratownictwa Drogowego. Inicjatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia zapoczątkowanego w 2011 roku był śp. Józef Biernacki – założyciel i wieloletni prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, którego w działaniach wsparł nauczyciel tej szkoły Zbigniew Moskal. Zwieńczeniem wielogodzinnych zajęć jest uzyskanie przez wszystkich uczestników tytułu ratownika drogowego PZM.

Dzisiaj (16.03) w siedzibie szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie kursu, podczas którego wręczono zaświadczenia o jego ukończeniu oraz legitymacje. Tym samym młodzież zasiliła szeregi JKMiRD, z czego bardzo się cieszymy. Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas w przyszłości projektach.

W wydarzeniu uczestniczyli: Joanna Kubit – dyrektor Zespołu Szkół Naftowo – Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie, Jan Jędrzejko – wiceprezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie, Roland Szafarz – wiceprezes Zarządu JKMiRD ds. sportowych, Marian Baran – skarbnik JKMiRD, instruktor ratownictwa drogowego PZM, nadkom. Paweł Grześ – Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Wioletta Turek – Dyląg – przedstawicielka Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie.

Szkoły, podmioty oraz osoby zainteresowane udziałem w kursie na stopień ratownika drogowego PZM zapraszamy do kontaktu:

  • osobiście w siedzibie Klubu przy ulicy ks. Piotra Skargi 86/9,
  • telefonicznie z instruktorem Marianem Baranem – 603495849
  • lub elektronicznie – biuro.jkmird@gmail.com.

(DP)