Aktualności

Inauguracja sezonu motocyklowego 2018 w Dębowcu

W dniu 1 maja 2018 r. po raz siódmy w Bazylice Mniejszej u stóp Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu, odbyła się inauguracja sezonu motocyklowego. Przy pięknej słonecznej pogodzie i licznie obecnych z rożnych stron polski południowo – wschodniej  uczestniczyli motocykliści (około 1 200)   w czasie Eucharystii,  która rozpoczęła się dokładnie o godz. 12.00 wspólnie modlono się o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi za motocyklistów na szczęśliwe wyjazdy, podróże i powroty do swoich domów.

Mszę św. rozpoczął witając wszystkich obecnych na placu przed Bazyliką Mniejszą kustosz Sanktuarium w Dębowcu, ks. Paweł Raczyński.

W modlitwie pamiętaliśmy również o kolegach i koleżankach, którzy niespodziewanie zakończyli ziemskie życie powierzając ich Bożemu miłosierdziu. Na zakończenie mszy św. odbyło się poświęcenie pojazdów.

Organizatorzy Zlotu  tj. m.in. Marek Świder oraz Katarzyna Świder – Oparowska i Józef Biernacki JKMiRD zapraszają na 30 września 2018 r. do Bazyliki Mniejszej w Dębowcu gdzie będziemy dziękować Matce Bożej Saletyńskiej za cały sezon motocyklowy roku 2018.

(JB)