Aktualności

Kolejny sukces Daniela Wachowskiego w wyścigach motocyklowych

W miniony weekend na słowackim torze Slovakiaring odbyła się kolejna runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski (WMMP).
JKMiRD w zawodach reprezentował Daniel Wachowski, który zajął 3 miejsce w wyścigu.

Poniżej krótka relacja Daniela z zawodów:

„W sobotę i niedzielę brałem udział w ostatniej rundzie Pucharu Polski Rookie 600. Były to Mistrzostwa Europy Alpe Adria połączone z Mistrzostwami Polski.
Mój start w tej rundzie stał do końca pod wielkim znakiem zapytania. Nie wiedziałem  czy dam rade pojechać, bo na treningach 2 tygodnie przed  zawodami okazało się,  że mój silnik już jest na tyle zużyty po całym sezonie i nie ma wystarczającej mocy aby powalczyć o pudło w generalce.
Z opresji uratował mnie mój dobry kolega Piotr Kloc z teamu Ultimate Motorsport pożyczając mi swój zapasowy silnik.
W sobotnich kwalifikacjach zająłem trzecie miejsce wśród Polaków. Różnice czołówki były minimalne tj. 1 miejsce Mariusz Juszczak z czasem: 2:15.469, 2 miejsce Rafał Ochocki z czasem: 2:15.728 i 3 miejsce wywalczyłem ja z czasem: 2:15.824. Cała pierwsza trójka zmieściła się w czasie 2 minut i 15 sekund podczas jednego okrążenia 🙂 Zapowiadała się ostra walka podczas wyścigu.
W wyścigu startowałem z 6 pola startowego. Był to wyścig łączony tj. z zawodnikami z innych krajów lecz z oddzielną klasyfikacją na mecie. Wystartowałem w miarę ostro, lecz w pierwszym zakręcie straciłem kilka pozycji. Stopniowo odrabiając straty byłem 4-ty w wyścigu, lecz drugi wśród Polaków. Ostatecznie wyścig zakończyłem na 3 pozycji wśród Polaków wskakując na pudło.
W generalnej klasyfikacji jestem na trzecim miejscu. Kończę mój debiutancki sezon zdobywając tytuł drugiego vice mistrza Pucharu Polski Rookie 600. To był wspaniały sezon, w którym wiele się nauczyłem i mam nadzieję że będzie mi dane w przyszłym roku reprezentować nasze miasto w Motocyklowych Mistrzostwach Polski.
Wszystko teraz zależy od sponsorów oraz czy uda się dopiąć budżet na sezon 2017.
Bardzo dziękuję mojej rodzinie za  dotychczasowe wsparcie.
Podziękowania należą się również dla Adama Dukały i firmy Moto-Top za wzorowe przygotowanie mojego motocykla.

W tym sezonie wspierali mnie:

  • firma Ap Media z Jasła
  • firma AMSOIL

którym dziękuję i liczę na dalsze wsparcie”.

Daniel Wachowski

Galeria z wyścigu:
http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,6087B7DD8854A7B86DADA3569C09D02CE4864EA2