Aktualności

Gminny Dzień Dziecka w Skołyszynie za nami

Za nami kolejna z planowanego kalendarza na 2015 r. tym razem impreza plenerowa – Gminny Dzień Dziecka w Skołyszynie. W organizację wydarzenia włączył się m.in. prezes Zarządu Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki i Damian Palar. Na najmłodszych czekały przygotowane przez niego konkurencje sprawnościowe.

Fot. © Damian Palar

Fot. © Damian Palar

Gminny Dzień Dziecka w Skołyszynie odbył się w godzinach 9:00 – 14:00 na miejscowym stadionie piłkarskim. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich okolicznych placówek edukacyjnych. Na najmłodszych czekały liczne atrakcje m.in. pokaz sprzętu strażackiego (OSP KSRG Skołyszyn, OSP KSRG Święcany, OSP KSRG Harklowa, OSP Pusta Wola), podziwianie panoramy miejscowości z kosza podnośnika strażackiego, nauka pierwszej pomocy przedmedycznej, występy artystyczne, wesołe miasteczko, mobilne miasteczko ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz wiele innych.

Na stanowisku przygotowanym przez prezesa Zarządu JKMiRD Józefa Biernackiego dzieci mogły uczestniczyć w zabawach sprawnościowych: rzutem gumowym ringiem do celu, rzutem piłeczkami gumowymi do celu oraz biegiem „na czas” w płetwach nurkowych.

Wśród organizatorów znaleźli się m.in. Stanisław Pawluś – zastępca wójta gminy Skołyszyn, Bogusław Kręcisz – członek Zarządu Powiatu w Jaśle, Marta Gąsiorowska – kierownik Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, Stanisław Święch – prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jaśle, Andrzej Przebięda – Naczelnik WRD KPP w Jaśle, podkom. Paweł Grześ i podkom. Renata Bednarska – WRD KWP w Rzeszowie, Tadeusz Dzięglewicz – Ośrodek Szkolenia Kierowców „Renoma” w Jaśle, Damian Palar – działacz JKMiRD, Wioletta Turek-Dyląg – Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie.

Obszerna fotorelacja z tego wydarzenia na portalu terazJaslo.pl (kliknij tutaj).

Podziękowanie GOK Skołyszyn

(DP)