Aktualności

Eliminacje województwa podkarpackiego do XIX OMTM

Reprezentująca powiat jasielski drużyna z Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle zajęła siódme miejsce podczas podkarpackiego finału wojewódzkiego XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Eliminacje odbyły się 8 maja w Rzeszowie.

Zawody szczebla wojewódzkiego, które odbyły się na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie, zorganizowali: Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego województwa podkarpackiego (Rzeszów, Tarnobrzeg, Krosno, Przemyśl), Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Automobilklub Rzeszowski.

Do turnieju przystąpiło piętnaście drużyn – zwycięzcy eliminacji w poszczególnych powiatach regionu, w tym reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle (Michał Jaskółka, Łukasz Turek, Karol Zabawa, opiekun Krzysztof Płaziak).

Po rozegraniu wszystkich konkurencji (testy BRD, testy z historii motoryzacji, pierwsza pomoc, jazda motorowerem, jazda samochodem, przygotowanie do jazdy) przedstawiciele powiatu jasielskiego zajęli siódmą lokatę.

Zwyciężyli reprezentanci Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni (Mateusz Borawiak, Krystian Grzesiak, Adam Skiba, opiekun Grzegorz Warunek) i w nagrodę pojadą na finał krajowy turnieju, który odbędzie się w dniach 12-13 czerwca w Żarnowcu (województwo śląskie).

(DP)