Aktualności

Dzień Strażaka 2015 w Jaśle

W środę (13.05) na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odbył się apel z okazji Dnia Strażaka. Na zaproszenie do udziału w uroczystościach odpowiedział prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki.

Fot. © WirtualneJaslo.pl / Stanisław Grzywacz

Uroczystość poprzedziła msza święta odprawiona w Kościele Parafialnym pw. św. Stanisława BM w intencji funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy oraz emerytowanych strażaków. Po zakończeniu eucharystii zaproszeni goście przeszli do Komendy przy ulicy Mickiewicza, prowadzeni przez Miejsko-Kolejową Orkiestrę Dętą pod dyrygenturą Ireneusza Fatygi. Dowódcą uroczystości był st. kpt. Sławomir Madejczyk.

W trakcie apelu funkcjonariusze Komendy zostali wyróżnieni odznakami „Za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej”, medalami „Za zasługi dla pożarnictwa”, awansowali również na wyższe stopnie służbowe. Szczególne gratulacje dla naszego klubowego kolegi Mateusza Błasika, który odebrał srebrny medal „Za zasługi dla pożarnictwa”.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie st. bryg. Roman Kołacz, wicemarszałek województwa podkarpackiego Maria Kurowska, starosta jasielski Franciszek Miśkowicz, przewodniczący Rady Powiatu w Jaśle Grzegorz Pers, drugi zastępca burmistrza miasta Jasła Elwira Musiałowicz-Czech, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jaśle Stanisław Święch. Na zaproszenie Komendanta Powiatowego PSP w Jaśle st. bryg. Wiesława Latoszka odpowiedział prezes Zarządu Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki.

Z okazji Dnia Strażaka składamy wszystkim druhom z Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych samych sukcesów na niwie zawodowej oraz w życiu osobistym. Kierujemy również ogromne słowa podziękowania za współpracę z naszym stowarzyszeniem.

(DP)