Aktualności

Finał Powiatowy XVIII OMTM – zakończony

Organizatorami XVIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego byli: JKMiRD, KPP w Jaśle WRD oraz Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Nowym Żmigrodzie.

Drużyny, które wzięły udział w finale powiatowym to; Zespół Szkół SASR w Trzcinicy, I LO w Jaśle, II LO w Jaśle, LO w Kołaczycach, LO w Nowym Żmigrodzie, CKP w Jaśle, ZS nr 3 w Jaśle, SLO STO w Jaśle, Zespół Szkół Technicznych w Jaśle.
Nie zgłosiły się do Turnieju: Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle , Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle.
Finał powiatowy składał się z trzech konkurencji: teoretycznej oraz dwóch konkurencji praktycznych. Uczestnicy Turnieju rozwiązywali test pisemny składający się z 20 pytań wielokrotnego wyboru a dotyczący przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdy na placu szkolnym miedzy słupkami samochodem osobowym z „talerzem Stewarta”.

Turniej obsługiwali: Józef Biernacki – sędzia główny, Łukasz Praszkowicz – kierownik komisji obliczeń – LO w Nowy Żmigród, Bogusław Muszański – JKMiRD, Andrzej Zajdel, Grzegorz Smagacki KPP Jasło WRD, Jacek Krzyżak – Komendant Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie, Konkurencje z pomocy przedmedycznej przeprowadziła; Janina Niziołek – higienistka szkolna LO w Nowy Żmigród, obsługę medialną prowadził dyrektor GOK Nowy Żmigród Jerzy Dębiec.

W rozpoczęciu Turnieju i jego zakończeniu uczestniczyli: Franciszek Miśkowicz – wicestarosta jasielski, Krzysztof Augustyn – wójt gminy Nowy Żmigród , insp. Andrzej Wędrychowicz – Komendant Powiatowy Policji w Jaśle, podinsp. Andrzej Przebięda – Naczelnik WRD KPP w Jaśle, kom. Łukasz Gliwa – rzecznik prasowy KPP w Jaśle, kpt. Bogusław Antas – WKU w Jaśle oraz Barbara Wierdak-Cyboroń – dyrektor LO w Nowym Żmigrodzie.

W Turnieju zwyciężyli i reprezentować będą powiat jasielski Agata Kwiatek, Karol Kmiecik, Krzysztof Musiał, opiekun Radosław Krajciewicz z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie. Final wojewódzki odbędzie się 17 maja br. w WORD w Tarnobrzegu,

Uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Adama Krzyżaka z Wolicy oraz od I – III miejsca puchary, medale oraz dyplomy, natomiast wychowawcy (każdy) otrzymali publikacje książkową o Nowym Żmigrodzie ufundowaną przez wójta Gminy Nowy Żmigród..

Patronat medialny: Obiektyw Jasielski, portal regionalny terazJaslo.pl., nowyzmigrod.NET

Więcej o Turnieju (wyniki, galeria zdjęć) na portalu www.terazJasło.pl

(JB)