Aktualności

Wyniki XII Zlotu Samochodów Terenowych 4×4 w Osieku Jasielskim

Waldemar Chochołek i Marcin Trzeciak w klasie sportowej oraz Artur Wierdak i Kamil Wierdak w klasie turystycznej to zwycięzcy odbywającego się w niedzielę XII Zlotu Samochodów Terenowych 4×4. Na starcie do prób sprawnościowych rozgrywanych na terenie miejscowości Osiek Jasielski stanęły w sumie dwadzieścia dwie dwuosobowe załogi. Tryumfatorzy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary i medale.

Na tzw. „Peerelówce” w Osieku Jasielskim rozegrano dzisiaj trzy próby: dwie sportowe oraz jedną turystyczno-przeprawową. Na starcie zameldowały się dwadzieścia dwie załogi składające się z kierowcy i pilota, reprezentujące: Automobilklub Biecki, Traper Jasło, Suzuki 4×4 Strzyżów, RBR Off-Road Team Brzozów, 4×4 Dębica oraz niezrzeszeni. Wszyscy ukończyli rajd, meldując się na mecie tuż przed godziną siedemnastą.

W klasyfikacji sportowej zwyciężyli, po raz kolejny z rzędu, Waldemar Chochołek i Marcin Trzeciak, reprezentujący obecnie barwy Automobilklubu Bieckiego (jadący Nissanem Patrolem). Drugie miejsce zajęli ex aequo: Jacek Wronkowicz i Beata Szatkowska z klubu Traper Jasło (Suzuki Jimmy) oraz Tomasz Kmon i Paweł Kmon z Suzuki 4×4 Strzyżów (Suzuki Jimmy). Na trzecim miejscu zostali zakwalifikowani Piotr Korczykowski i Tomasz Marchewka z klubu Traper Jasło (Nissan Patrol).

„Turystyka” zwyciężyli jadący Suzuki Artur Wierdak i Kamil Wierdak z klubu Traper Jasło. Na drugim miejscu znaleźli się Wojciech Bidas i Zbigniew Cetera (niezrzeszeni) na Mitsubishi Pajero. Na ostatnim miejscu na podium stanęli Piotr Jucha i Tomasz Jędrzejczyk z klubu Traper Jasło (Nissan Patrol).

Klasyfikacja klubowa: 1 – JKMiRD Traper Jasło, 2 – Suzuki 4×4 Strzyżów, 3 – RBR Off-Road Team Brzozów.

XII Zlot Samochodów Terenowych 4×4 zorganizował Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, a w przedsięwzięcie zaangażowali się jego działacze: Magdalena Adam (Dyrektor Zlotu), Wojciech Tomkiewicz (przewodniczący Zespołu Sędziów Sportowych), Józef Biernacki, Roland Szafarz (członkowie Zespołu Sędziów Sportowych), Bogusław Muszański, Kamil Muszański (odpowiedzialni za wytyczenie tras), Marian Baran, Wiesław Pająk, Lucjan Bartuś, Marcin Betlej, Grzegorz Smagacki, Mateusz Domaradzki (sędziowie), Kinga Wilczak, Julia Adam (biuro Zlotu) i Jerzy Adam (kierownik Komisji Obliczeń).

Imprezę zabezpieczali strażacy z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Patronat honorowy nad Zlotem objęli: Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska, Poseł na Sejm RP dr Bogdan Rzońca, Senator RP Alicja Zając, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

Podziękowanie za pomoc w organizacji Wydarzenia dla: dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Osieku Jasielskim Antoniego Marchewki, Urzędu Gminy w Osieku Jasielskim, prezesa CRM sp. z o.o. w Jarosławiu Jerzego Tarkowskiego, dyrektora Banku Spółdzielczego w Bieczu Oddział w Dębowcu Marka Stója, właściciela firmy cateringowej Trafunek Dębowiec Marka Mroczki, prezesa ZOP ZOSP RP w Jaśle Stanisława Święcha, OSK RENOMA Panu Tadeuszowi Dzięgliwiczowi za bezpłatne użyczenie autobusu, dh OSP Osiek Jasielski oraz Dyrektor SP Zawadka Osiecka Pani Irenie Baciak, Zespołowi Tanecznemu Gwiazdeczki i ich opiekunkom.

20130929-zlot4x4-wyniki (.pdf)

Damian Palar
(JKMiRD)

Linki zewnętrzne:
Chochołek bezkonkurencyjny w rajdach terenowych w Osieku Jasielskim [w: terazJaslo.pl]
Kierowcy „terenówek” rywalizowali na terenie gminy Osiek Jasielski (foto, TV) [w: Jaslonet.pl]
XII Zlot Samochodów Terenowych 4×4 w Osieku Jasielskim [w: WirtualneJaslo.pl]
Samochody terenowe rywalizowały w Osieku Jasielskim [w: tvjaslo.pl]