Aktualności

Nasze załogi jadą na Mistrzostwa Polski Ratowników Drogowych PZM (zapowiedź)

Dwie dwuosobowe załogi będą w najbliższy weekend (20-22.09) reprezentować Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego na XIV Mistrzostwach Polski Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego. Życzymy powodzenia!

Gospodarzem imprezy, której głównym priorytetem jest sprawdzenie i doskonalenie wiadomości teoretycznych oraz umiejętności praktycznych ratowników drogowych z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków jest w tym roku Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Gdańsku.

Czternasta edycja mistrzostw zostanie rozegrana w malowniczym Sopocie (województwo pomorskie). Załogi składające się z kierowcy i pilota zmierzą się ze sobą w czterech konkurencjach: najpierw rozwiążą test pisemny z zakresu udzielania pierwszej pomocy i przepisów o ruchu drogowym (w piątek 20 września), potem przystąpią do działań ratowniczych w trzech punktach pozorowanych wypadków drogowych oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej, by na końcu pokonać próbę jazdy sprawnościowej samochodem (wszystkie zadania w sobotę 21 września). Natomiast w niedzielę 22 września uczestnicy mistrzostw wezmą udział w uroczystej mszy świętej na sopockim molo w intencji ofiar wypadków drogowych. Organizator zapewnił dla nich również rejs po Zatoce Gdańskiej.

Z informacji uzyskanej od organizatora wynika, że chęć udziału do dnia dzisiejszego zgłosiło 24 ekipy z całej Polski. Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego wystawia dwie załogi: Zbigniew Moskal (kierowca) – Justyna Puchyrska (pilot) i Mateusz Domaradzki (kierowca) – Barbara Lorenc (pilot).

Trzymajmy kciuki za naszych!

(DP)