Aktualności

Bezpieczne osiedle Mickiewicza

W sobotnie (17.08) popołudnie na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle odbył się II Piknik Rodzinny pod hasłem „Bezpieczne osiedle”. W jego współorganizację włączył się Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego.

Prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego przygotował dla najmłodszych gry i zabawy zręcznościowe. Opowiedział też o tym, w jakie elementy powinien być wyposażony rower, by spełniał ustawowe wymogi dopuszczenia go do ruchu po drogach publicznych, a także o idei noszenia światełek odblaskowych.

Jednym z naszych priorytetowych zadań jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego chętnie włączamy się we wszelkie inicjatywy z tym związane. Takie pikniki, które licznie skupiają całe rodziny, to doskonała okazja do propagowania prawidłowych nawyków i zachowań na drogach publicznych. – podkreśla Józef Biernacki.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej pokazali dzieciom „od środka” w co wyposażony jest typowy wóz bojowy, a dając możliwość założenia hełmu ochronnego czy podania prądu wody sprawili wiele uśmiechu na ich twarzach. Milusińscy mogli też usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu oraz oznakowanego samochodu służbowego Straży Miejskiej. Natomiast pielęgniarki ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle zaprezentowały na fantomach imitujących tors dorosłego człowieka w jaki sposób udzielić pomocy przedmedycznej osobie, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia i oddychania.

II Piknik Rodzinny odbył się przy zaangażowaniu i wsparciu: Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jasielskiego Domu Kultury, Zarządu Osiedla Jasło-Mickiewicza, Burmistrza Miasta Jasła, Jasielskiego Klub Motorowego i Ratownictwa Drogowego, Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Jasło, Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle, Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, Ochrony Zdrowia dr Artura Sadzikowskiego, Jasielskiej Sieci Sklepów MPM, Wiesława Okarmy, Baru „Pod Papugami”, Piekarni Celiny Kozak, Studia Tańca „Podkarpacie”, Powszechnego Zakład Ubezpieczeń Oddział Jasło, Kawiarenki „Grubcio”, ING Banku, Astry Słodycze, Piekarni „Pyszotka”, Delikatesów „Centrum” przy ulicy Szkolnej oraz Eurocash.

(DP)