Aktualności

Jesteśmy po Gminnym Dniu Dziecka w Kołaczycach

Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego byli współorganizatorami Gminnego Dnia Dziecka w Kołaczycach, który odbył się na miejscowym stadionie sportowym. W imprezie wzięli udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu całej gminy.

Gminny Dzień Dziecka w Kołaczycach

Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, który reprezentowali: prezes Józef Biernacki i Damian Palar, przygotował konkurencje sportowe dla najmłodszych: rzucanie oringiem oraz rzut piłeczkami do celu, za które maluchy były nagradzane odblaskowymi opaskami oraz materiałami informacyjnymi z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ponadto odbył się test wiedzy ogólnej z przepisów prawa o ruchu drogowym, w którym wzięło udział trzynaście osób.

Puchar Prezesa Zarządu JKMiRD zdobyła Zuzanna Gałuszka, która w teście uzyskała 20 punktów.

Pozostali uczestnicy: Karolina Leśniak (19 pkt.), Dominik Skocz (16 pkt.), Ola Mastej (14 pkt.), Samanta Maziarz (14 pkt.), Aleksandra Hendzel (14 pkt.), Dominik Śliż (13 pkt.), Bartek Stasiowski (13 pkt.), Weronika Wolska (12 pkt.), Kinga Drzyzga (10 pkt.), Konrad Nowak (10 pkt.), Bartłomiej Kolbusz (10 pkt.), Paulina Kaszowicz (9 pkt.).

Wydział Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie reprezentowali funkcjonariusze: Waldemar Pieniowski oraz Paweł Grześ, którzy przyjechali do Kołaczyc Mobilnym Miasteczkiem Ruchu Drogowego. Policjanci przygotowali: konkurencję jazdy rowerem po torze sprawnościowym, test wiedzy z przepisów prawa o ruchu drogowym, można było również przejść się z założonymi „alkogoglami” imitującymi spacer nietrzeźwego pieszego. Dla uczestników przygotowali drobne upominki.

Ponadto na stadionie można było przyjrzeć się z bliska wozom Ochotniczych Straży Pożarnych z Kołaczyc i Sieklówki, pobawić się w wiosce indiańskiej czy zjeść watę cukrową. Przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną przeprowadzono konkurs plastyczny poświęcony profilaktyce antynikotynowej.

FOTORELACJĘ z tego Wydarzenia znajdą Państwo pod adresem:
http://www.terazjaslo.pl/gminny-dzien-dziecka-w-kolaczycach/5670

Damian Palar
(JKMiRD)