Aktualności

Zlot motocyklowy w Dębowcu

U stóp Matki Bożej Saletyńskiej podkarpaccy motocykliści zainaugurowali w niedzielę (28.04) tegoroczny sezon. Na placu przed miejscową Bazyliką zgromadziło się około 650 jednośladów, które przyjechały do Dębowca z różnych zakątków Polski. Byli też goście ze Słowacji. Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego był współorganizatorem tego wydarzenia.

Józef Biernacki

Ścigacze, harley’e, skutery, simson-y, a nawet trójkołowce zgromadziły się na placu przed Bazyliką Najświętszej Maryi Panny z La Salette na mszy świętej koncelebrowanej przez kustosza sanktuarium księdza Romana Grądalskiego. Homilię wygłosił ksiądz Marek Jaworski z Gorlic. Po eucharystii kapłani udzielili błogosławieństwa zebranym oraz poświęcili maszyny. Modlono się także za tych, którzy zginęli na polskich drogach w ubiegłym roku.

Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, który był jednym ze współorganizatorów zlotu, zapewnił także punkt pierwszej pomocy przedmedycznej (Wioleta Zawadzka, Sebastian Biernacki, Justyna Puchyrska, Zbigniew Moskal). Naszą organizację reprezentował prezes Józef Biernacki.

Kolejna impreza motocyklowa w Dębowcu 22 września.

(JKMiRD)