Aktualności

Aby nasze dzieci były bezpieczne na drodze

Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, na zlecenie Grupy LOTOS S.A. z siedzibą… w Gdańsku, przystąpił w roku szkolnym 2012/2013 do realizacji kolejnej edycji programu profilaktyczno-edukacyjnego „LOTOS Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Logo Grupy LOTOS S.A.

 

Na przełomie września i października br. zaplanowano konferencją™ uroczyście inaugurującą… program w powiecie jasielskim, na którą… zostaną… zaproszeni przedstawiciele głównego sponsora, realizatora programu, lokalni samorządowcy, Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty, służby mundurowe oraz dziennikarze. Spotkanie odbędzie się™ w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle przy ulicy Szkolnej.

 

Do wszystkich uczniów klas pierwszych Szkół podstawowych (blisko 1200) trafię… pakiety edukacyjne oraz elementy odblaskowe.

 

Po jednej z wytypowanych Szkół z terenu danej gminy realizator programu przeprowadzi prelekcją™ na temat zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, w której wezmą… udział‚ również przedstawiciele urzą™dów miast/gmin oraz Policji.

 

Liczba „pierwszaków” w roku szkolnym 2012/2013:

– Miasto Jasło – 439

– Miasto i Gmina Kołaczyce – 109

– Gmina Jasło – 131

– Gmina Brzyska – 48

– Gmina Dębowiec – 68

– Gmina Krempna – 23

– Gmina Nowy Żmigród – 92

– Gmina Osiek Jasielski – 49

– Gmina Skołyszyn – 105

– Gmina Tarnowiec – 98

 

więcej informacji o programie na stronie: www.bezpiecznadroga.lotos.pl.

 

Patronat medialny nad akcją… objął portal regionalny terazJaslo.pl.

 

(JKMiRD)