Aktualności

Kamizelki odblaskowe dla przedszkolaków

W piątek (25 maja) w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Jaśle prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki przekazał‚ przedszkolakom z grup: "motyle" i "smerfy" kamizelki odblaskowe w ilości pięćdziesię™ciu sztuk. Ufundował‚a je firma WIMED z Tuchowa.

 

 

W trakcie swojego wystąpienia prezes powiedział‚ m.in. "Dwa lata temu na konferencji w Jasielskim Domu Kultury na rozpoczęcie czwartej edycji programu edukacyjnego pod hasłem „LOTOS Bezpieczna droga do szkoły” przedstawiłem zebranym na spotkaniu kamizelką™ odblaskową…, która będzie chronię‡ dzieci z klas pierwszych Szkół podstawowych powiatu jasielskiego, tj. najmniej chronionych uczestników w ruchu drogowym. Przyznają™, że zainteresowanie obecnych na konferencji było bardzo pozytywne. Padła propozycja, aby rozszerzyć program na przedszkola. Na mój apel pozytywnie odpowiedział‚a firma WIMED Tuchów, która ufundował‚a 50 szt. kamizelek dla dzieci włał›nie z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Jaśle. Przekazując dzisiaj te kamizelki dla Was – moi mili, jestem przekonany że jeżeli ubierzecie je wychodzą…c na ulicę z nauczycielami, będziecie dobrze widoczne jako uczestnicy ruchu drogowego a tym samym bezpieczniejsze”.

 

 

 

Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego przy okazji przekazał‚ nieodpłatnie placówce sprzęt multimedialny, który będzie wykorzystywany m.in. w trakcie prelekcji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Dyrektor PM nr 1 Halina Jakubiec w imieniu dzieci przekazał‚a okolicznościowe podziękowanie.

 

 

(JKMiRD)