Aktualności

W Dębowcu podkarpaccy motocykliści zainaugurują… swój sezon

Ponad pół tysię…ca uczestników spodziewają… się™ organizatorzy inaugurującego sezon zlotu motocyklowego, który odbędzie się™ w najbliższą… niedzielę™ w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu koło Jasła. Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego jest jednym z partnerów wydarzenia.

Pomysłodawcą… przedsię™wzięcia, które będzie się™ odbywać pod hasłem „Spotkanie w Domu Matki”, jest księ…dz Stanisław Kowalski MS.

Pomysł‚ zrodził‚ się™ z przyjaźni. Już od kilku lat moi znajomi kiedyś› jeździli w różne miejsca, przyjechali do mnie i prosili, aby coś› takiego uczynię‡ w Dębowcu. Zażartował‚em, że postaram się™. I tak się™ pomysł‚ zrodził‚. – mówi.

Do organizacji wydarzenia włączył szereg partnerów, m.in. Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, Jasielski Dom Kultury, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, Wydział‚ Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, firmę cateringową… Trafunek z Dębowca, czy Bank Spółdzielczy w Bieczu Odział‚ w Dębowcu.

Rejestracja rozpocznie się™ Już od godziny 11:30 (każdy z uczestników zlotu otrzyma pamiątkową… odznaką™, chorą…giewką™ oraz podstawką™ pod motocykl). O godzinie 12:30 odbędzie się™ msza świę™ta na placu przed sanktuarium połę…czona z błogosławieństwem motocyklistów. Po niej zaplanowano blok edukacyjny pod hasłem „bezpieczeństwo ruchu drogowego”, podczas którego specjaliści z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie przeprowadzą… prelekcją™ na temat zasad bezpiecznego korzystania z dróg przez kierujących jednoś›ladami oraz szereg konkursów z atrakcyjnymi niespodziankami.

O godzinie szesnastej rozpocznie się™ koncert rockowego zespołu STEEL VELVET (w składzie: Paweł Soja – wokal i gitara basowa, Dominik Cynar – gitara, Mariusz Belcer – gitara i drugi wokal, Robert Ziobro – perkusja). Próbka ich twórczości do posłuchania na stronie internetowej bandu: www.steel-velvet.pl. W trakcie występu zostanie rozpalone ognisko, podczas którego będzie można się™ posilię‡.

Przed godziną… osiemnastą… uczestnicy zlotu wyjadę… na paradę™ motocyklową… do Jasła, gdzie na płycie rynku wystawię… na widok swoje pojazdy dla zainteresowanych mieszkał„ców miasta. Zakończenie imprezy około godziny dziewię™tnastej.

Patronat honorowy nad zlotem objęli: Marszał‚ek Województwa Podkarpackiego dr Mirosław Karapyta, Starosta Jasielski Adam Kmiecik, Burmistrz Jasła Andrzej Czernecki oraz Wójt Gminy Dębowiec Zbigniew Staniszewski.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udział‚u w imprezie. Wstęp wolny.

 

Damian Palar

(JKMiRD)