Aktualności

Motocykliści na rozpoczęcie sezonu wybrali Dom Matki w Dębowcu

W niedzielę™ 22 kwietnia br. do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu koło Jasła wg organizatorów dotarło 420 motocyklistów aby  uroczystą… mszą… świę™tą… u stóp Płaczącej Matki rozpoczą™li swój tegoroczny sezon. Mszą™ Św. koncelebrował‚ kustosz sanktuarium księ…dz Roman Grą…dalski MS, który także poświęciś‚ na placu przykościelnym  pojazdy objeżdżają…c plan na motocyklu. W spotkaniu inauguracyjnym wzięli udział‚ miłośnicy jednoś›ladów nie tylko z Jasła i okolic, ale także cał‚ego województwa podkarpackiego i woj. są…siednich.

 

Pomysłodawcą… zlotu motocyklowego i głównym organizatorem był księ…dz Stanisław Kowalski MS, posługujący w dębowieckim sanktuarium, zapalony motocyklista, właściciel motocykla -ścigacza marki Aprilia.

 

W jego ocenie impreza, mimo odbywają…cych się™ w regionie kilku konkurencyjnych zlotów, cieszyła się™ dużym zainteresowaniem. – Impreza udał‚a się™! słoś„ce, pogoda, radość‡, pokój serca. Ludzie dopisali. Nie spodziewał‚em się™ aż tylu motorów. Goście przyjechali z Jasła, Krosna, Tarnowa, Zakopanego, okolic Bochni, Gorlic, Rzeszowa, ale również z daleka. Miejscowości dokładnie nie znam, ale wiem, że przejechali wiele kilometrów. Dzisiaj wiele tych zlotów jest dlatego jadę… na inne, wymieniają… się™. Jest pięknie! – powiedział‚.

 

Do organizacji przedsię™wzięcia, któremu przyświecał‚o hasło „Spotkanie w Domu Matki”, włączyło się™ szereg współorganizatorów i partnerów, wśród nich: Katarzyna Oparowska, Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, Wydział‚ Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle i Krośnie, Inspekcja Transportu Drogowego w Rzeszowie,  Jasielski Dom Kultury, Firma Cateringowa Trafunek Dębowiec, Trans-Wiert Sp. z o.o. Jasło, Centrum Nauki i Biznesu ŻAK oraz Bank Spółdzielczy w Bieczu Oddział‚ w Dębowcu.

 

Księ…dz Stanisław Kowalski MS zapowiedział‚ kolejne spotkanie motocyklistów w Dębowcu. Tym razem na zakończenie sezonu motorowego w dniu 30 września br.