Aktualności

Wesprzyjmy jasielskie przedszkole w walce o nowy plac zabaw!

Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego w ramach swojej dział‚alności statutowej prowadzi dział‚ania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

 

Zwracamy się™ z uprzejmą… proś›bą… do naszych dział‚aczy, sympatyków oraz odwiedzają…cych stroną™ internetową… Klubu o wsparcie Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle, które bierze udział‚ w ogólnopolskim konkursie „Nowoczesna szkoła”. Nagrodę™ główną… w wysokości 25 tysię™cy złotych placówka chciał‚aby wykorzystać na odbudową™ placu zabaw, który został‚ cał‚kowicie zniszczony przez powódź w czerwcu ubiegłego roku.

 

Poniżej przedruk artykuś‚u poświęconego konkursowi z portalu regionalnego terazJaslo.pl:

 

Przedszkole Miejskie nr 9 przy ulicy Szkolnej 38 w Jaśle bierze udział‚ w ogólnopolskim konkursie „Nowoczesna szkoła”, w którym nagrodę… główną… jest 25 tysię™cy złotych. Wygrana pozwoliłaby na urządzenie placu zabaw dla najmłodszych dzieci uczą™szczają…cych do tej placówki oświatowej. Potrzebne jest jednak Państwa wsparcie!

 

Konkurs w ramach „Partnerstwa dla oświaty” organizuje na specjalnie przygotowanej witrynie internetowej Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa S.A. – pośrednik ubezpieczeniowy specjalizujący się™ w obsłudze ubezpieczeniowej placówek oświaty i środowisk szkolnych. Głosowanie jest bardzo proste: wystarczy dostęp do Internetu, zainstalowana przeglą…darka stron www oraz poświęconych kilka sekund dziennie na pomoc dla maluchów. Wchodzimy na adres: http://www.konkurs.nau.pl/view/item-37/przedszkole-miejskie-nr-9

 

Można się™ tu zapoznać z pracę… konkursową… przygotowaną… przez społeczność‡ przedszkolną… wraz ze zdjściami ilustrującymi zniszczenia, jakie dokonał‚a w czerwcu ubiegłego roku powódź. Na tej samej stronie można oddać‡ głos. Wcześniej trzeba przepisać specjalny kod zabezpieczają…cy, który organizatorzy wprowadzili w związku z licznymi uwagami dotyczącymi formy głosowania.

 

To jest bardzo łatwe. Każdy kto ma komputer może głosować raz dziennie. Wystarczy tylko „kliknąć‡” na stroną™. To nic nie kosztuje, a dla dzieci ma to naprawdę wielkie znaczenie. – mówi Józefa Zarudzka, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle – Niedawno też było głosowanie i Państwo oddaliście wiele głosów. było ogromne zaangażowanie, takie „pospolite ruszenie”. Wtedy uzyskaliśmy ponad pięć‡ tysię™cy głosów. Tam były akurat inne warunki, inny regulamin, a tutaj jest to realne. Jeżeli mieszkał„cy, przyjaciele, koledzy, koledzy kolegów, itd. pomogą to jesteśmy w stanie osiągnąć‡ ten cel i jesteśmy w stanie zdobyć te 25 tysię™cy złotych.

 

Przewidziane są też nagrody pieniężne dla placówek, które zajmą… odpowiednio: drugie (15 tysię™cy złotych) i trzecie (dziesięć‡ tysię™cy złotych). – Postanowiliśmy szukał pieniędzy wszędzie, gdzie się™ da. Teraz nadarzyła się™ sytuacja. myślę™, że dzięki Państwu znajdziemy się™ w tej trójce. – podkreśla Józefa Zarudzka.

 

Do zakończenia głosowania pozostał‚o jeszcze 25 dni. Do drugiego etapu zostaną… zakwalifikowane projekty, które uzyskał‚y największą… ilość‡ głosów od internautów. Tam komisja powołana przez organizatorów dokona oceny merytorycznej prac pod względem innowacyjności i zgodności z celami konkursu. Laureatów poznamy oficjalnie 17 października.

 

Damian PALAR

(JKMiRD)