Aktualności

Aby droga do szkoły była bezpieczna

Skończyły się™ wakacje. Dziś› zaczął‚ siꙠ nowy rok szkolny, a wraz z nim tłumy dzieci i młodzieży ruszyły do swoich Szkół. Wiele z nich musi przejść przez  ruchliwe ulice, zatłoczone przejścia, ominąć‡ niebezpieczne skrzyżowania. W trosce o ich  bezpieczeństwo policjanci rozpoczą™li akcją™ „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

 

W pierwszych tygodniach września, rozkojarzone po wakacjach dzieci, są bardziej narażone na niebezpieczne zdarzenia. Dlatego też, jak co roku policjanci prewencji i ruchu drogowego prowadzię‡ będą… dział‚ania „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

W ramach akcji funkcjonariusze przez cał‚y wrzesień„ będą… spotykał się™ i rozmawiać z najmłodszymi, a także ich rodzicami i nauczycielami o różnych zagrożeniach, jakie czyhają… na uczniów w ich drodze do szkoły. Powiedzą… na co zwracać uwagę, o jakich przepisach drogowych trzeba pamię™tać, pomogą poznać zasady ruchu w teorii jak i w praktyce.

 

W celu zapewnienia bezpieczeństwa, policyjne patrole częściej obecne będą… w rejonach Szkół i przedszkoli  oraz tam, gdzie można spotkał uczniów idę…cych do szkoły lub z niej powracają…cych. Policjanci będą… zdecydowanie reagować wobec kierowców, którzy nie bacząc na bezpieczeństwo dzieci łamię… w tych miejscach  przepisy ruchu drogowego. Kontrolowane będą… również autobusy szkolne, busy i kierowcy dowożą…cy dzieci do Szkół.

 

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, zachęcamy  również rodziców i opiekunów do objścia dzieci w pierwszych tygodniach roku szkolnego szczególną… opieką…,  wyposażenie ich odzieży, tornistrów w elementy odblaskowe. Dzięki temu dziecko będzie na drodze bardziej widoczne, a więc zdecydowanie bardziej bezpieczne.

 

Wskazanym jest też, by towarzyszyć dziecku szczególnie temu, które zaczyna edukacją™ szkolną…  w jego pierwszej drodze do szkoły. To będzie dobra okazja, aby zwrócię‡ uwagę na zagrożenia, powiedzieć‡ o podstawowych zasadach ruchu drogowego, pokazać‡ nie najkrótsza lecz najbezpieczniejszą… drogę do szkoły.

 

Pierwszego września rusza również II edycja społecznej kampanii "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba". Z akcją…, zainicjowaną… przez polską… Policją™ i  dziecię™cy kanał‚ telewizyjny Nickelodeon, organizatorzy chcą… dotrzeć do każdego przedszkola i każdej szkoły w Polsce.

 

Kampania polegać będzie przede wszystkim na interakcji z młodymi odbiorcami, angażowaniu dzieci i zachęcaniu ich do samodzielnego myślenia. Specjalnie stworzone materiał‚y wideo i gra mobilna posłużą… wspólnej zabawie polegają…cej na dokonaniu prawidłowego wyboru podczas uczestnictwa w ruchu drogowym, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Ambasadorem akcji i głównym bohaterem materiał‚ów jest znana dzieciom kreskówkowa postać – SpongeBob Kanciastoporty. To on wprowadzi dzieci do świata zasad ruchu drogowego, a wszystko przedstawi w humorystyczny sposób, dzięki czemu łatwiej przyswoją… one przekazywane treści.

(KPP w Jaśle)