Aktualności

Pokazy ratownicze na Dzień„ Dziecka w Tarnowcu

Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego był współorganizatorem Gminnego Dnia Dziecka w Tarnowcu. Festyn adresowany do uczniów Szkół podstawowych z terenu cał‚ej gminy odbył się™ w środę™ (1 czerwca) na miejscowym stadionie sportowym.

 

ZOBACZ FOTORELAcją˜

 

Przy współpracy z jednostką… Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gał›niczym z Tarnowca, ratownicy drogowi JKMiRD (Damian Palar, Andrzej Koczwara, Grzegorz Szot, Mateusz Domaradzki) uczestniczyli w pokazie zintegrowanych służb ratowniczych – udzieleniu pomocy ofierze symulowanego wypadku komunikacyjnego.

 

Cał‚y przebieg akcji został‚ uzupełniony komentarzem prezesa JKMiRD Józefa Biernackiego oraz naczelnika OSP Tarnowiec Aleksandra Radonia.

 

Przypadkowy świadek zdarzenia poinformował‚ dyspozytora Powiatowego Stanowiska Kierowania o wypadku drogowym z udział‚em jednego samochodu osobowego. – relacjonuje przebieg akcji Józef Biernacki. – Na miejsce przybyły dwa zastępy z OSP Tarnowiec. Ratownicy przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i rozpoznania zagrożenia. Przy współpracy z ratownikami drogowymi zabezpieczono poszkodowanego kierowcą™ pojazdu. Następnie strażacy, za pomocą… specjalistycznych urządzeń hydraulicznych, rozpoczą™li uwalnianie zakleszczonego w pojeździe mężczyzny. Po zapewnieniu dostępu do dział‚ał„ przystąpili ratownicy drogowi. Zabezpieczyli poszkodowanego na desce ortopedycznej i ewakuowali go z pojazdu w bezpieczne miejsce.

 

Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego przygotował‚ również dla najmłodszych konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zwycię™zca otrzymał‚ odtwarzacz plików muzycznych MP4.

 

Do organizacji Dnia Dziecka włączyli się™ również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaśle (Grzegorz Smagacki z Wydział‚u Ruchu Drogowego) oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Nadkom. Waldemar Pieniowski zaprezentował‚ dzieciom specjalistyczny pojazd – mobilne miasteczko ruchu drogowego, wykorzystywany jako narzędzie edukacyjne w zajęciach profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu.

 

Honorowy patronat nad imprezą… obj곂o Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

 

Damian Palar / JKMiRD